Blog

Responsywna strona www

Dlaczego warto inwestować w strony responsywne?

Strony internetowe stanowią doskonałą wizytówkę firmy, wzmacniają wizerunek, budują pozytywne relacje z odbiorcami, pozwalają pozyskać nowych odbiorców. Informują, promują i wspierają sprzedaż. Aby mogły z powodzeniem realizować te cele powinny być estetyczne, czytelne, użyteczne, a co najważniejsze poprawnie wyświetlać się na każdym ekranie.

Z roku na rok rośnie liczba użytkowników Internetu korzystających z urządzeń mobilnych. Coraz częściej przeglądamy strony www, robimy zakupy korzystając z tabletu lub smartfona. Jeśli przeglądana strona nie dostosowuje się do urządzenia na którym ją przeglądamy szybko ją opuszczamy i przechodzimy na strony konkurencji.

Użytkownicy Internetu są niecierpliwi oczekują intuicyjnych, funkcjonalnych rozwiązań, które ułatwiają im poruszanie się po stronie i wyszukiwanie informacji. Takie właśnie są strony responsywne, łatwe w odbiorze i komfortowe w użytkowaniu.

Co to jest Responsive Web Desing?

Responsive Web Desing jest to koncepcja projektowania i wdrażania stron internetowych. Strony responsywne automatycznie dopasowują się do urządzenia, na którym są przeglądane. Wszystkie elementy layoutu strony www dostosowują płynnie swój układ i wielkość do rozdzielczości urządzenia, na którym są wyświetlane. Zmienia się wygląd strony, zmienia się sposób działania nawigacji tak, aby strona była przyjazna dla użytkowników.

Zalety stron responsywnych:

  • jedna wersja strony dla wszystkich urządzeń,
  • niższy koszt utrzymania i aktualizacji strony niż strony w 2 wersjach,
  • jeden adres url, jeden kod strony,
  • łatwa rozbudowa strony,
  • szybkie dotarcie klienta do informacji.

Wady stron responsywnych:

  • dłuższy czas tworzenia,
  • wyższy koszt tworzenia i wdrożenia strony.

Jeśli zainwestujesz w stronę responsywną to z pewnością zyskasz popularność w sieci i przychylność użytkowników.

Podobne Wpisy

Zobacz także